SEO optimizacija

Kas yra SEO?

SEO (search engine optimization), optimizavimas interneto paieškos sistemoms, yra procesas, kurio metu Jūsų internetinė svetainė yra optimizuojama paieškos sistemoms.(Lietuvoje populiariausia paieškos sistema Google).

Kodėl reikalinga SEO optimizacija?

Internetinio tinklapio optimizavimas skirtas padidinti tinklapio lankytojų  skaičių.

SEO optimizacija susideda iš kelių etapų:

  • Internetinės rinkos bei Jūsų konkurentų analizė.
  • Vidinė svetainės SEO optimizacija.
  • Išorinė svetainės SEO optimizacija.

Tai nėra vienkartinis procesas, sėkmingam Jūsų svetainės autoriteto kėlimui, reikalingi nuolatiniai derinimai,bei svetainės atnaujinimai.

Rinkos tyrimas internete

Šio tyrimo metu, atliekama raktažodžių analizė, surandami ir išanalizuojami efektyviausi raktažodžiai, jų junginiai, visa tai atliekama pasitelkiant Google Keyword Tools. Vėliau šie raktažodžiai, bei jų junginiai optimizuojami.

Pagal atrinktus raktažodžius, bei jų rinkinius, atliekamas Jūsų tinklsinės nišos internetinis tyrimas, kurio metu palyginama, kokius raktažodžius, jų junginius ir kaip, naudoja dižiausi autoritetai internete. (Jūsų konkurentų analizė). Šio tyrimo metu surandamas minimalus kiekis raktažodžių, bei jų junginių, kuriems vėliau optimizuosime Jūsų svetainę.

Galiausiai pateikiame išvadas bei siūlymus, kaip ir kčą reikėtų keisti Jūsų interneto svetainėje.

Vidinė svetainės SEO optimizacija

Vidinė SEO optimizacija pradedama nuo vidinių Jūsų internetinio projekto faktorių analizės, plačiau apie juos galite paskaityti straipsnyje Pagrindiniai vidinio SEO faktoriai. Daug „patyrusių“ SEO specialistų šaiposi iš vidinės SEO optimizacijos, bet tai tik įrodo, jog visas pastangas jie deda ne puslapio lankytojo patogumui, bet išorinių nuorodų kūrimui, dažnai ir ne visai etiškais būdais.( Pvz: nuorodų pirkimas iš aukštos kokybės nuorodų „peryklų“), kurių lankytojai yra tik robotai. Ir daugumoje atvejų tokia metodika duoda momentuinį efektą, ilgainiui taip „optimizuotas“ puslapis atsiduria Google indexo apačioje, o dažnai ir visai pašalinamas iš Google indexo

Iš esmės, vidinė seo optimizacija yra ne kas kita, kaip interneto svetainės kodo ir struktūros sutvarkymas tam, kad paieškos sistemos robotai jas suprastų tinkamai ir reitinguotų puslapį, pagal Jūsų tikslinės auditorijos (potencialaus kliento) raktines frazes.

Išorinė svetainės seo optimizacija

Išorinė Jūsų internetinės svetainės SEO optimizacija yra ne kas kita, kaip nuorodų į Jūsų svetainę kūrimas, pasitelkiant socialinius tinklusGoogle+Facebook, įvairiausius forumus. Taipogi rašant straipsnius, talpinant juos, tik aukštą reitingą turinčiuose straipnsių kataloguose.